nici hialuronowe

Nici hialuronowe

Nici hialuronowe (soft lifting) to estetyczne rozwiązanie umożliwiające w innowacyjny sposób wykorzystania kwasu hialuronowego na twarzy pacjentki. Opierają się one na tworzeniu specjalnych „rusztowań dla skóry”, poprzez wprowadzenie preparatu do wybranych obszarów i przywrócić harmonijnego kształtu. Kwas hialuronowy jest substancją wysoce nawilżającą i zatrzymującą wodę w skórze. Wypełnia luki w objętości tkanki, podnosi i uwypukla skórę. Przywraca jędrność, napięcie i elastyczność. Nici hialuronowe doskonale nadają się do zastosowania w zabiegach mających na celu modelowanie owalu twarzy i wypełniania poszczególnych obszarów.

Jak wygląda zabieg i jakie są efekty po nim?
Lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą specjalnej techniki w wybranych miejscach na twarzy – w okolicach policzków i podbródka. Do tego celu używane są kaniule (elastyczne igły, tępo zakończone), które zapewniają dystrybucję kwasu hialuronowego wzdłuż całej powierzchni leczonego obszaru. Wszczepiony kwas natychmiast podnosi skórę i modeluje kontur twarzy.

Zabieg zapobiega osłabieniu skóry spowodowanego wpływem sił grawitacyjnych, łagodzi i zmiękcza rysy twarzy oraz wypełnia miejsca utraty tkanki. Jest to złożony proces odmładzania twarzy. Dodatkowo, unosi kąciki brwi, oczu i ust, zwiększa objętość policzków, wyszczupla i przywraca owal oraz zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek. Efektem zabiegu jest natychmiastowe ujędrnienie i nawilżenie skóry. Zabieg trwa około 20 minut i jest całkowicie bezbolesny – znieczulenie podaje się miejscowo, w punkcie wejścia kaniuli. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, ale wszystkie objawy ustępują po kilku dniach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Główne przeciwwskazania to: ciąża, zapalenie skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, skłonność do przerosłych blizn. Trzy dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i leków przeciwzapalnych. Należy podkreślić, że kwas hialuronowy jest to naturalny związek obecny w organizmie, a więc jest biologicznie kompatybilny i zapewnia minimalne ryzyko komplikacji i niepożądanych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *