Biorewitalizacja skóry

Biorewitalizacja skóry

Biorewitalizacja to rewitalizacja skóry w biologiczny sposób, aby odmłodzić, nawilżyć suchą, zmęczoną i zniszczoną słońcem skórę z natychmiastowym efektem odmłodzenia o 2-3 lata.

Jest to metoda iniekcji, która wprowadza małe dawki kwasu hialuronowego do głębokiej części skóry. Poprawia metabolizm komórkowy i głęboko nawilża skórę. Procedury te zmniejszają szybkość starzenia się skóry i poprawiają jakość skóry od wewnątrz poprzez biorewitalizację.

Ilość kwasu hialuronowego w skórze młodych ludzi jest raczej wysoka, ponieważ młodsza skóra wydaje się jasna i młodzieńcza. Jednak w końcu ilość „młodzieńczego eliksiru” zaczyna opadać niepowstrzymanie, a tym samym zmniejsza elastyczność skóry, wygląda ona na odwodnioną i tworzą się zmarszczki. Poza naturalnym starzeniem biologicznym na skórę wpływa również fotostarzenie, czyli wysychania i starzenie się skóry stymulowane przez promienie UV.

Wykorzystanie biorewitalizacji

Naukowcy udowodnili, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego stymuluje syntezę kolagenu i umożliwia nawilżenie skóry. Ponadto stymuluje produkcję kwasu hialuronowego przez pacjenta. Tworzą się również włókna kolagenowe, dzięki czemu widzimy efekt podnoszący tkanki skóry.

Biorewitalizacja może być jednak przeprowadzana w dowolnym obszarze ciała, pod warunkiem, że jest bezpieczna i korzystna dla pacjenta. Biorewitalizację twarzy można również przeprowadzić na różnych głębokościach tkanek, w zależności od wymaganego leczenia.

Zazwyczaj zabiegi wykonywane są w obszarach takich jak twarz, szyja, dekolt (dolna linia szyi) lub ręce. Te obszary ciała są zwykle poddawane działaniu większości promieni UV i dlatego wykazują szybsze uszkodzenie skóry poprzez fotostarzenie.

Biorewitalizacja może być również stosowana w leczeniu osłabienia włosów. Iniekcje śródskórne, mają bezpośredni wpływ na mieszki włosowe i gruczoły łojowe, poprawiając procesy troficzne i normalizując funkcje gruczołów łojowych i skład ich wydzielin. Pacjenci mogą oczekiwać rezultatu, który oferuje mocniejsze, bardziej błyszczące i jedwabiste włosy.

Przydatność do biorewitalizacji

Pacjenci, którzy są idealnymi kandydatami do biorewitalizacji to:

  • Osoby cierpiące na zmniejszoną elastyczność skóry
  • Te z suchą i odwodnioną skórą
  • Osoby z zestresowane i nieodpowiednim odżywianiem
  • Te z drobnymi zmarszczkami
  • Ci, którzy palą
  • Ci, którzy chcą połączyć leczenie z innymi formami zabiegów estetycznych
  • Ci, którzy podjęli agresywne procedury skórne, takie jak peelingi
  • Ci, którzy chcieliby przeprowadzić profilaktykę blizn potrądzikowych i rozstępów
  • Ci, którzy chcieliby nawodnić i ożywić skórę po ekspozycji na promieniowanie UV

Leczenie

Podczas zabiegu skórę wstrzykuje się małymi dawkami czystego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Kwas hialuronowy utrzymuje wilgoć w skórze. Jedna cząsteczka łączy 200-500 cząsteczek wody, utrzymując równowagę wilgoci w tkankach. Jest zatem oczywiste, że funkcją kwasu hialuronowego jest nawilżanie skóry, co tworzy młodzieńczy wygląd.

Sama procedura trwa około 30-60 minut, w zależności od obszaru leczenia. Procedura jest zwykle bezbolesna. Pacjenci z nadwrażliwością mogą otrzymać miejscowy krem ​​znieczulający, aby złagodzić dyskomfort. Pacjenci mogą spodziewać się niewielkiego zaczerwienienia lub obrzęku po zabiegu, który zwykle trwa do kilku godzin.

Biorewitalizacja jest zwykle przeprowadzana w 2-3 oddzielnych procedurach, z przerwą około miesiąca między każdym. Charakter zabiegu pozwala na długoterminowe wyniki dzięki bezpiecznej technice.

Po leczeniu niektórzy pacjenci mogą rzadko doświadczać takich reakcji, jak:

  • zasinienie w miejscu wstrzyknięcia,
  • zaczerwienienie,
  • tworzenie małych guzków,
  • obrzęk.

Pacjenci nie powinni nakładać produktów kosmetycznych na skórę w miejscach, w których przez kilka godzin wcześniej przeprowadzano biorewitalizację i nie należy narażać tych miejsc również na promieniowanie UV. A przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać korzystania z sauny. Ponadto należy unikać spożywania alkoholu przez 2 dni po zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w łzach i w przestrzeniach wewnątrzkomórkowych skóry, odgrywająca ważną rolę w utrzymywaniu poziomu wilgoci i wytwarzaniu kolagenu, nadając skórze miękkość i elastyczność. Kwas hialuronowy jest zatem głównym elementem strukturalnym łez i tkanki łącznej. Z wiekiem ta naturalna substancja zmniejsza się, powodując zmarszczki i wysuszenie skóry.

Pacjenci, którzy nie powinni rozważać poddania się tej procedurze, to: kobiety w ciąży lub karmiące piersią, pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi, pacjenci otrzymujący antybiotyki i leki wpływające na krzepnięcie krwi, pacjenci z ostrymi chorobami zakaźnymi i pacjenci z miejscowym zakażeniem skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *