łysienie u kobiet

Łysienie u kobiet – przyczyny i rodzaje

Mylnie uważa się, że łysienie jest typowo męską chorobą. Obecnie uważa się, że w rzeczywiście cierpi na nie aż czterdzieści procent kobiet. Wypadanie włosów u kobiet może być absolutnie druzgocące, zarówno dla wizerunku, jak i emocjonalnie.

Niestety, społeczeństwo zmusza kobiety do cierpienia w milczeniu. Łysienie uważa się, bardziej dopuszczalne i naturalne u mężczyzn i tak na prawdę, nikt szczególnie nie zwraca na ten proces uwagi. Nawet więcej, medycyna traktuje również problem utraty włosów kobiet, jak gdyby był nieistniejący. Ponieważ utrata włosów nie wydaje się stanowić zagrożenie dla życia, większość lekarzy nie zwracają uwagi na skargi kobiet na temat wypadania włosów i zasadniczo wmawia swoim pacjentkom, że „to nic takiego”, i że „muszą po prostu się z tym żyć.”

Oczywiście, ci lekarze nie zdają sobie sprawy, że psychologiczne szkody spowodowane utratą włosów i uczucie nieatrakcyjności może być równie katastrofalne jak poważne choroby. W rzeczywistości, mogą powodować zaburzenia emocjonalne, które bezpośrednio wpływają na zdrowie fizyczne.

Utrata włosów u kobiet poważnie wpływa na życie i nie może być dłużej ignorowana przez środowisko medyczne.

Wypadanie włosów może być tymczasowe lub długotrwałe. Tymczasowa utrata włosów może być łatwa do ustalenia – gdy jej przyczyna jest prosta do identyfikacji i rozwiązania, albo trudne, gdy nie jest jasne, co jest jego powodem. Niestety nawet tymczasowe łysienie może stać się trwałe w wyniku nieprawidłowego rozpoznania. Potencjał takich błędnych diagnoz jest chyba najbardziej frustrującym aspektem w zakresie utraty włosów dla kobiet.

Łysienie jest terminem medycznym opisującym nadmierne lub nieprawidłowe wypadanie włosów. Istnieją różne rodzaje łysienia. Niezależnie od przyczyny czy płci, utrata włosów jest zawsze objawem czegoś, co poszło nie tak w twoim ciele. Musisz wiedzieć, że Twoje włosy wypadają najczęściej w przypadku nierównowagi hormonalnej lub choroby. Może to być również uwarunkowanie genetyczne lub szereg chorób. Czasem zdarza się, że dopiero kilka z tych czynników powoduje łysienie u kobiety.

Na szczęście utrata włosów może być także objawem krótkotrwałym zdarzenia, takie jak stres, ciąża, i podejmowania niektórych leków. W takich sytuacjach, włosy często (choć nie zawsze) odrastają, gdy zdarzenie minęło. Niestety, dla niektórych kobiet, utrata włosów staje się problemem na całe życie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *