botox-zabiegi-bezzastrzykowe

Bezzastrzykowe zabiegi botoxu – JetTouch

Allergan eksperymentuje z opracowaniem bezigłowej metody podawania preparatu Botox. Podpisał w tym celu umowę współpracy na rozwój tej technologii z amerykańskimi Medical Systems używającej platformy JetTouch.

Allergan, jak na razie system beziniekcyjnego podawania toksyny botulinowej badany jest u pacjentów mających problemy z nietrzymanie moczu, ale tylko kwestia czasu, kiedy badania rozszerzone zostaną na pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, takimi jak np. stwardnienie rozsiane. Firma ma nadzieję poszerzyć zastosowanie flagowego preparatu, jakim jest Botox. Nie obejrzymy się, jak  toksyna botulinowa w tej formie podawania zostanie wchłonięta przez medycynę estetyczną.

JetTouch jest transdermalną technologią wtrysku – dostarczania leków bez użycia igły, do każdego obszaru dostępnego endoskopowo lub przezskórnie. Patent, którego właścicielem jest Endo Pharmaceuticals (ENDP), nie ma jeszcze zgody na wdrożenie tej platformy do użytku powszechnego.

Bezigłowe zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są już możliwe. Za kilka lat powinniśmy je zobaczyć w ofercie salonów i gabinetów medycyny estetycznej także w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *