Efekt wypełnienia zmarszczek

Co należy wiedzieć o wypełniaczach?


Wypełnienie iniekcyjne zmarszczek
może nadać bardziej młodzieńczy wygląd kosztując tylko małą część tego, co tradycyjne liftingi twarzy. Zabieg ma na celu wypełnić linie i zmarszczki w mniej niż 30 minut (+45 minut na znieczulenia kremem Emlą) a wyniki  mogą trwać od czterech miesięcy do ponad roku.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym
, w przeciwieństwie do zastrzyków z Botoxu (toksyna botulinowa), które paraliżują mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy (zmarszczki dynamiczne), wypełniają je, co w rezultacie daje efekt praktycznie usunięcia jakichkolwiek niedoskonałości skóry. Dodatkowo Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującą w naszym organizmie, co czyni go całkowicie biokompatybilnym.

Wypełniacze zmarszczek (kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia) może być również używany jako „wolumizer”, czyli preparat do modelowania kształtu twarzy (unoszenie policzków, powiększanie ust) i innych miejsc ciała, jak np. dłonie.

Zabieg jest szybki, łatwy a dzięki znieczuleniu miejscowemu – bezbolesny. Ale wszystkie wypełniacze zmarszczek mają wadę. Jest nią ryzyko reakcji alergicznej i powstawania drobnych nierówności podskórnych, gdy iniekcja przeprowadzana jest przez mało doświadczonego lekarza lub gdy nie do końca zastosujemy się do jego zaleceń. W niektórych przypadkach, nierówności te mogą utrzymywać się dość długo. Należy wtedy wykonać zabieg z użyciem hialuronidazy, w celu rozpuszczenie kwasu hialuronowego i przywrócenia poprzedniego wyglądu.Niebieskawe przebarwienia skóry znane jako efekt Tyndalla jest również możliwe.Zmiana koloru może trwać kilka miesięcy, jednak dostępne są powszechnie skuteczne metody leczenia tych powikłań. W bardzo rzadkich przypadkach komórki skóry mogą umrzeć, jeśli wypełniacz zmarszczek jest właściwie wykorzystywany lub podany.

Pamiętać musimy, że nie każdą zmarszczkę możemy wypełnić, jak również nie ma wypełniaczy uniwersalnych na każdą zmarszczkę. Doświadczony lekarz musi odpowiednio dobrać wypełniacz do typu zmarszczki, jej głębokości i zamierzonego efektu. To jeden z ważnych powodów, o których warto pamiętać. Jeżeli lekarz wykonujący zabieg ma do dyspozycji w swoim salonie czy gabinecie tylko jeden lub dwa wypełniacze, powinniśmy się mocno zastanowić czy trafiliśmy do profesjonalisty, czy do osoby chcącej wyłącznie skorzystać na wysokiej cenie zabiegu, nie martwiącej się o dobro pacjenta. Najlepiej na wypełnianiu zmarszczek znają się dermatolodzy i chirurdzy specjalizujący się w medycynie estetycznej.

Pamiętajmy, dobry i doświadczony lekarz pomoże Ci wybrać odpowiedni wypełniacz dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *