498px-Wrinkled_hand

Redukcja zmarszczek – podstawowe informacje

Redukcja zmarszczek jest zabiegiem mającym na celu odwrócenie oznak starzenia się skóry i uszkodzeń spowodowanych przez działanie promieni słonecznych.  Zabiegi zmniejszenia występujących zmarszczek mają na celu stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Wskazania do zabiegów
To proste. Jeśli Twoja skóra wykazuje oznaki starzenia, to wstępnie kwalifikujesz się do takiego zabiegu. Jednak nie oznacza to, że na pewno zostanie on wykonany. Istnieje szereg przeciwwskazań, które dyskwalifikują do zastosowania niektórych zabiegów czy wykorzystania niektórych preparatów.

Czy są jakieś skutki uboczne usuwania zmarszczek?
Zabiegi redukcji zmarszczek  powinny charakteryzować się  jedynie minimalnym dyskomfortem. Jakiekolwiek zaczerwienienie czy obrzęk, który występuje po zabiegu powinien ustąpić w ciągu kilku dni, a nawet kilka godzin.

Jak często powtarzać zabiegi?
Efekty zależą od danego przypadku, naturalnych predyspozycji organizmu czy stylu życia. Nie ma ustalonych reguł, co do trwałości zabiegu. Przyjmuje się, że usuwanie zmarszczek dynamicznych za pomocą toksyny botulinowej (preparaty Botox, Azzalure) utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy. Stosując preparaty zawierające kwas hialuronowy ( Surgiderm, Juvederm),  efekt usunięcia zmarszczek statycznych  widoczny jest nawet do 8-12 miesięcy. Preparat Stylage, który dzięki zawartości naturalnych antyoksydantów, może przedłużyć „trwałość” zabiegu o 2-4 miesiące. Wyjątkowo długo utrzymuje się Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) – nawet do 35 miesięcy w obrębie rąk.

Ponadto,  jeżeli nie mamy jeszcze głębokich zmarszczek, możemy poddać się takim zabiegom jak mezolift lub mezobotox – mezoterapia igłowa, w której wykorzystujemy niewielkie ilości toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego . Służy do rewitalizacji i usuwania delikatnych zmarszczek na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *