lipoliza laserowa

Na czym polega lipoliza laserowa?

W ramach zabiegu liposukcji bardzo skuteczne dla przerywania komórek tłuszczowych i tkanki poprzez koagulację są laserowo wspomagane systemy lipolizy.

 

Lipoliza laserowa jest mało inwazyjnym zabiegiem, który wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Zabieg charakteryzuje się większym bezpieczeństwem pacjentów i zmniejszeniem prawdopodobieństwa wystąpienia skutków ubocznych.
Włókno lasera pod skórę wprowadza się przez małe rurki (kaniule). Dzięki temu energia dostarczania jest bezpośrednio do komórek tkanki tłuszczowej. Energia emitowana także koaguluje tkanki, indukując wycofanie się kolagenu i zwarcie tkanki. Laser powoduje, że małe, podskórne naczynia krwionośne natychmiast koagulują, co zmniejsza krwawienie, obrzęk i zasinienie w porównaniu do tradycyjnej liposukcji,a tym samym przyczynia się do szybszego gojenia się i regeneracji miejsc wprowadzenia kaniuli.

Lipoliza laserowa

Zazwyczaj lasery przeznaczone do lipolizy oferują trzy odrębne tryby pracy. Polegają ona na ustawieniu wykorzystywanej podczas zabiegu długości fali lasera. Zmiana trybu w trakcie wykonywania zabiegu jest konieczna, aby zmaksymalizować wyniki procedur. Określenie długości fali jest podyktowane przede wszystkim na podstawie efektu, który chcemy osiągnąć.

Długość fali 1064nm: hemostaza w naczyniach krwionośnych i zmniejszenie krwawienia oraz prawdopodobieństwa wystąpienia siniaków

Hemoglobina ma wysoką absorpcję promieni lasera przy długości fali 1064nm laser ( laser Nd:YAG). Dodatkowo, wiązka lasera jest wysyłana w postaci impulsów, co zwiększa wydajność koagulacji naczyń krwionośnych. Ta długość fali służy głównie do koagulacji naczyń krwionośnych w trakcie procedury lipolizy laserowej, w wyniku których zmniejszamy ryzyko wystąpienia krwawienia i zasinienie.

Długość fali 1320nm: absorbowana przez wodę w tkankach znajdujących się w pobliżu końcówki lasera

1320-nm ma duże powinowactwo do tkanki tłuszczowej. Fala jest pochłaniana przez wodę w tkankach, idealnie nadaje się dzięki temu do przyśpieszania koagulacji.

Długość fali 1440nm:  zwiększa absorbcję promieni lasera w tkance tłuszczowej o 40 razy

Tkanka tłuszczowa składa się z 75% lipidów i wody 20%. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę te wszystkie właściwości absorpcji promieni poprzez składniki tkanki.  Wysoka absorpcja tej długości fali przyczynia się do rozpadu komórek tłuszczowych mechanicznie, jak i termicznie.

Dzięki zastosowaniu lasera  możemy uniknąć ewentualnych komplikacji, jakie mogą wystąpić w tradycyjnej lipolizie i dodatkowo łatwo określić efekt końcowy zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *