Laserowe usuwanie cellulitu

Laserowa walka z cellulitem

Dlaczego leczyć cellulit stosując kremy na skórę, gdy prawdziwy problem leży pod nią? Przełom w leczeniu cellulitu dostarcza nam laser Nd: YAG o długości fali 1440 nm.  Impulsy lasera doprowadzane są  za pomocą światłowodowej sondy bezpośrednio pod skórnę. Dzięki temu możemy precyzyjnie kierować zabieg nie na efekt, ale na przyczynę powstawania cellulitu. Taka forma walki z cellulitem jest minimalnie inwazyjna,  a jej skuteczność podparta jest obszernymi badaniami klinicznymi.

Badania kliniczne wykazują, że w jednym zabiegu możemy:

  • Wizualnie poprawić wygląd cellulitu
  • Zwiększyć grubość i elastyczność skóry
  • Spodziewać się efektów trwających rok i dłużej

W jednym 60-minutowym zabiegu, lekarze mogą teraz usunąć do tej pory, prawie nieuleczalny problem. Terapia okazała się skuteczna u 85% kobiet. Zanotowano u nich wzrost grubości skóry o średni 25%. Optymalne efekty widoczne są na trzy miesiące po zabiegu. Czas ten pozwala na wytwarzanie nowego kolagenu, który prowadzi do powstania grubszej i bardziej elastyczne skóry.
Minimalne działania niepożądane po laserowym usuwaniu cellulitu były ograniczone do niewielkiego dyskomfortu podczas zabiegu, zasinienie, obrzęku i drętwienia,  trwające do trzech miesięcy po terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *